Talvest kurnatud ihu turgutavad kehahooldusprotseduurid

posted in: Aleksi16 | 0

HOOLITSE ENDA EEST

Palju mõnusaid võimalusi tervise ja ilu „putitamiseks“ leiab Tartu tervisekeskusest – näo- ja kehahooldus, lisaks klassikaline ja idamaine massaaž.

Üks uuemaid on näiteks kaaviari näohooldus, milles kasutatakse eksklusiivse toimeainena puhast kaaviariekstrakti. Hooldus on eriti sobiv küpsele, kuivale ja stressis nahale. Paar kuud on saanud proovida nii näole kui ka kehale sobivat soy-soy-protseduuri, mille aktiivained ühendavad endas soja ja riisi ravivaid omadusi ning kohvi stimuleerivat ja elustavat efekti. Riisikliist saadud ained toniseerivad ja pinguldavad nahka ning aitavad vähendada rasvkudet.

Nägemata nõu ei anna

„Sageli helistatakse ja küsitakse, millist protseduuri soovitame tselluliidi vastu ja mitmest käimiskorrast piisaks. Ilma inimest oma silmaga nägemata sellist asja küll öelda ei saa. Teinekord on apelsiinikoorenahk tingitud hoopis nõrgast sidekoest,“ rääkis tervisekeskuse juhataja Dagmar Seli. Kindlasti ei tasu oodata mingit imeravi, maskide ja mähiste tegemisele lisaks ei tohi unustada tervislikku toitumist ja liikumist.

Eriti luksuslikud ja mõjusad on spaahooldused, mille kõrge hind pisut hirmutavana mõjuda võib. „Spaahooldused on toimeainepõhised– see tähendab, et juba materjal ise võib mitusada krooni maksta,“ selgitas tervisekeskuse juhataja.

Suusamaraton tõi kliente

Efektiivsema tulemuse saab näiteks siis, kui enne tervendavate toodete nahale määrimist ka massaaži tehakse. „Nõutuse poolest on protseduur number üks klassikaline üldmassaaž,“ kinnitas Seli. Kes aga seda juba proovinud, julgevad edaspidi ka idamaiste nimedega mudimist katsetada. Idamaistele massaažidele on erinevalt õlidega tehtavast klassikalisest variandist iseloomulik, et masseeritakse „kuivalt“ – läbi riiete, inimene lebab aga massaažilaua asemel hoopis põrandal mati peal.

Idamaised massaažiliigid võivad võhikule pealtvaadates sarnased paista, kuid nende toime on erinev. Näiteks hiina massaaži (tuina) ehk punktmassaažiga saab mõjutada bioaktiivseid kanaleid, shiatsu on aga leebem ja sensuaalsem. Vastavalt kaebustele võib teha üldmassaaži või keskenduda probleemsematele piirkondadele. „Näiteks tuli meile pärast suusamaratoni leevendust otsima massiliselt valutavate säärtega inimesi, sama asi kordub ka rattaralli ajal,“ rääkis Seli.

Triin Kalter

artikkel1_ok

Kosmeetik Enel Mölter näitab, kuidas tehakse lihaspingeid leevendavat ja nahka niisutavat parafango-kehahooldust. Foto: Triin Kalter

artikkel2_ok

 

Artikli autor (toimetaja) / ilmumisaeg: Triin Kalter / reede, 23. veebruar 2007 linnaleht.

[„Talvest kurnatud ihu turgutavad kehahooldusprotseduurid“ Linnaleht – reede, 23. veebruar 2007]

[http://www.linnaleht.ee/pdf/tartu/2007-02-23.pdf]