Looduslik turbaravi turgutab abivajajad terveks ja ilusaks

posted in: Aleksi16 | 0

Tervisekeskuse töötaja asetab vanema daami seljale õhukese turbalehe ja sellele omakorda sooja saviplaadi. Uudne protseduur aitab kliendil vabaneda seljavaludest.

Saksamaalt toodud raviturbalehte katab ühelt poolt justkui katteloor, millest imbuvad läbi tervistavad toimeained. Turbalehele asetatav soe saviplaat saavutab umbes 60-kraadise temperatuuri spetsiaalses hüdrokatlas. Lõpetuseks pannakse kliendi seljale käterätikud.

«Esialgu tundusid turbaplaadid seljal jahedad, aga tasapisi tekib kuumatunne,» kirjeldab esmakordselt loodusravi proovinud Eve-Mall Piller.

Tervise heaks

Lokaalne turbaravi on Tartus uudne teenus, mujal maailmas aga üsna tuntud loodusravimeetod, teab tervisekeskuse juhataja Dagmar Seli. Rahvameditsiinis on tuntud turba desinfitseeriv mõju.

Soovee ja turba tervistavad omadused on olnud Kesk-Euroopas üldteada juba mitusada aastat. Eestlasedki on kasutanud turvast ammustel aegadel luuvalu ja reuma raviks.

Turbaravi võib julgesti soovitada liigeste, näiteks põlve- ja küünarliigeste valude leevendamiseks, aga ka traumajärgsete kahjustuste ja hariliku külmetuse korral. Lokaalne turbaravi sobib reumahaigetele, sest aeglustab kudede muutusi. Turvas leevendab ka allergilisi reaktsioone, selgitab Dagmar Seli.

Parim raviturvas pärineb puutumatust soost mitme meetri sügavuselt, kus on rikkalikult raviomadustega taimseid ühendeid.

Peaaegu lõhnatus raviturbas on suurel hulgal bioloogiliselt aktiivseid aineid, ka peab see sisaldama võimalikult palju algupärast sooniiskust.

Lokaalset turbaravi võib teha ühe protseduuri päevas, aga soovitatav on läbi teha ravikuur, näiteks kümme korda.

Oluline on teada, et pärast esimest-teist protseduuri võivad tervisehädad ägeneda, et seejärel taanduda. Turbaravi on lubatud ka neile, kellel on kilpnäärme ületalitlus.

Ülakeha piirkonna turbaravi ei tohi teha ägeda põletiku, kõrge vererõhu, krooniliste südame- ja veresoonkonnahaiguste ning tuberkuloosi korral. See protseduur ei sobi ka neile, kes ei talu sooja.

Lokaalse turbaravi protseduur ei ole väga kallis, sest Saksamaalt eksporditavad turbalehed on suhteliselt soodsa hinnaga: protseduur maksab 75 krooni, pensionäridele 60 krooni.

Ilu heaks

Kehahooldus- ja iluprotseduuridel on kasutatud turvast juba tükk aega. Raviturbast on abi nahaekseemide vastu, see ergutab vereringet ja ainevahetust. Turvas ravib aknet, teeb naha pehmeks ning annab ühtlase ja hea jume.

Turbamask sobib ka vanemale nahale see niisutab nahka ja viib jääkained välja, ütleb kosmeetik Enel Mölter. Protseduuri järel on nahk pehme ja prink, teab ta.

Lisaks näohooldusele on raviturvas tõhus vahend neile, kes tahavad vabaneda tselluliidist. Turbamähiseid võib lasta teha kogu kehale ja raviturvas sobib ka neile klientidele, kellele on vastunäidustatud merevetikad, muda ja merevesi.

Psoriaasi puhul eemaldab turvas paksenenud nahaketud, häid tulemusi võib saavutada juba mõne raviprotseduuri järel.

Kui nahk kipub lõhenema, elustab turbaravi rakkude tegevust ja ergutab naha uuenemist.

Nahahooldusprotseduurideks vajalik naturaalne õhukindlas pakendis raviturvas tuleb tervisekeskusse Itaaliast. Selline turvas on kallis ja seetõttu pole ka iluprotseduurid just odavad: turbamähis kogu kehale (1,5-tunnine protseduur) maksab 600 krooni, alakehale 450 krooni ja näole 300 krooni.

Raviturvas

Võib kasutada nii näol kui ka kogu kehal.

Leevendab selja- ja liigesevalusid.

Niisutab ja rahustab nahka.

On põletikuvastase toimega.

Võitleb akne, psoriaasi ja tselluliidiga.

Võib kasutada kilpnäärme ületalitluse korral.

Annab üldise heaolutunde.

[Avaldatud: 18. märts 2005 Kell 00:01][http://www.postimees.ee/1465397/looduslik-turbaravi-turgutab-abivajajad-terveks-ja-ilusaks][13.okt.2014]